MASAŻ

Czy potrzebujesz masażu?

Jesteś zmęczony i zestresowany? Ciągle gdzieś pędzisz? Odczuwasz ból, coś kłuje? Czujesz ciągłe napięcie i sztywność? Nie masz na nic ochoty? Zauważasz obrzęki nóg i dłoni? Jesteś przepracowany i nie masz czasu lub ochoty na siłownię? Twoje ciało nie jest już tak jędrne jak kiedyś? A może wręcz odwrotnie, odczuwasz przetrenowanie mięśni?

Mam dla ciebie dobrą wiadomość. Masaż doskonale sprawdza się w powyższych sytuacjach. Pomaga on między innymi w normalizacji napięcia układu nerwowego, pozwala zlikwidować napięcie mięśniowe i poprawić ogólne samopoczucie. Masaż koi ból, przywraca ruchomość stawów, poprawia nastrój, działa przeciwobrzękowo, tonuje skórę, potrafi też dodać energii lub uspokoić. Może być też zabiegiem profilaktycznym, kiedy bólu nie chcemy odczuwać.

Aby przyniósł rezultaty, musi być indywidualnie dobrany, przeprowadzony w odpowiednim tempie i z właściwą siłą. Wystarczy wsłuchać się w potrzeby organizmu, aby czasem już w kilka minut osiągnąć lepszy efekt terapeutyczny lub relaksacyjny, niż gdyby stosowało się środki farmakologiczne.

W jakich sytuacjach polecam umówić się na masaż:

Bóle

Masaż jest pomocny, kiedy wystąpi ból głowy i pleców, a także kiedy np. w wyniku w wyniku długotrwałej pracy siedzącej pojawia się ból szyi i karku lub odcinka lędźwiowego Świetnie sprawdzi się kiedy poczujesz drętwienie kończyn, bóle mięśniowe i stawowe. Masaż leczniczy dobrze zadziała również po po zabiegach. Może skutecznie zastąpić środki przeciwbólowe.

Sztywność stawów

To częsty poranny objaw chorób reumatycznych. Rozmasowanie zesztywniałych stawów usprawni krążenie, a to z kolei spowoduje lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek oraz ich detoksykację. Regularne masaże sprawą, że będziesz w stanie lepiej funkcjonować.

Stres fizyczny lub psychiczny

Często powoduje sztywność karku i napięcie mięśniowe. Mogą pojawić się nerwobóle i drętwienia. Czasem też trudności w oddychaniu.  Głęboka relaksacja dzięki kojącej mocy dotyku to idealny sposób na radzenie sobie z objawami przemęczenie.

Obrzęki

Spowodowane są przez gromadzący się śródtkankowo płyn. Obrzęk, poza deformacją objętej nim części ciała, powoduje dyskomfort i ograniczenie ruchomości i sprawności fizycznej. Masaż może przynieść ulgę oraz zmniejszyć stopień zaawansowania obrzęku.

Rehabilitacja pourazowa i pozabiegowa

Masaże uelastyczniają tkanki, przyspieszają procesy gojenia się ran i regeneracji tkanek oraz zapobiegają zastojom krążenia. Masaż leczniczy pobudza  przemianę materii i przyspiesza przepływ krwi – dzięki temu do tkanek sprawniej docierają składniki odżywcze oraz tlen.

Zwiotczenie tkanek

Masaż pobudza fibroblasty i fibrocyty (komórki skóry) do wytwarzania nowych zasobów białek skóry: kolagenu odpowiedzialnego za jędrność tej tkanki i elastyny warunkującej sprężystość. Regeneracja białkowego rusztowania skóry powoduje odzyskanie jędrności tkanek.

Pomoc w czasie intensywnych treningów

Masaż sportowy może mieć na celu pobudzenie organizmu i przygotowanie do zwiększonego wysiłku fizycznego lub regenerację organizmu po wzmożonej aktywności fizycznej. W głównej mierze ma na celu zapobiegać zakwasom i normalizować napięcie tkanek. Mięśnie po takim zabiegu są lepiej dotlenione i odżywione, a organizm szybciej zostaje oczyszczony z toksyn.