Czy fizjoterapia jest dla Ciebie?
Ból pleców, karku, czy szyi nie pozwala Ci normalnie funkcjonować? Szumi Ci w uszach, masz zawroty równowagi? Drętwieją Ci ręce? Cierpisz na rwę kulszową? Dopadają Cię skurcze mięśni? Miałeś operację lub doznałeś urazu i chcesz jak najszybciej sprawnie funkcjonować? Po całym dniu pracy ledwo wracasz do domu? Nie masz na nic siły i boisz się zacząć aktywność fizyczną? Nie wiesz jakie ćwiczenia będą dla Ciebie dobre? Chciałbyś pozbyć się swoich dolegliwości bólowych i wrócić do dobrej formy?
Służę pomocą. Oferuję terapię holistyczną, wykorzystującą różnorodne formy pracy z pacjentem.
Moim celem jest przywrócenie Tobie możliwie pełnej sprawności fizycznej i zdrowia.
Konsultacja fizjoterapeutyczna
Podczas konsultacji fizjoterapeutycznej na początku sporo rozmawiamy. Dzięki zebraniu szczegółowego wywiadu ustalamy Twoje główne dolegliwości i ograniczenia. Poznanie przebiegu choroby/ urazu oraz dotychczas stosowanego leczenia jest dla mnie bardzo ważne. Pomocne będą mi: diagnoza lekarska oraz wyniki dotychczasowych badań np. RTG, MRI, USG. W kolejnym kroku badam Twoją sylwetkę w statyce oraz za pomocą odpowiednio dobranych testów czynnościowych, dokonuję oceny funkcjonalnej. Badam pełność zakresu ruchu oraz blokady i ograniczenia bólowe poszczególnych stawów lub partii mięśni.
Terapia indywidualna
Po przeprowadzeniu pełnej diagnostyki fizjoterapeutycznej i ustaleniu planu terapii przychodzi czas na rozpoczęcie pracy.
Najczęściej potrzebne jest połączenie pracy manualnej z odpowiednimi dla Ciebie ćwiczeniami. Zwykle przez pierwszą część wizyty prowadzę indywidualnie dobraną do Twojego stanu terapię na kozetce. W mojej pracy łączę między innymi elementy terapii mięśniowo- powięziowej, terapii punktów spustowych, terapii wisceralnej, masażu tkanek głębokich, pinoterapii, masażu i mobilizacji stawów.
Pod koniec spotkania dobieram dla Ciebie dwa/trzy ćwiczenia. Sprawdzam ich poprawność oraz koryguję wszelkie nieprawidłowości, tak by mieć pewność, że udając się do domu będziesz w stanie wykonywać je poprawnie. Na kolejnych sesjach terapeutycznych sprawdzam progres i jeśli jest to konieczne, modyfikuję plan ćwiczeń.
Uważam, że tylko połączenie pracy manualnej oraz ćwiczeń pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów w terapii.
Poniżej kilka z najczęstszych dolegliwości w których pomagam:
- ból kręgosłupa
- ból głowy
- ból brzucha
- drętwienie rąk i nóg
- dyskopatie
- zmiany zwyrodnieniowe stawów
- bóle promieniujące, rzutowane, mrowienia
- sztywność mięśni
- stany przed i po zabiegach operacyjnych
- bóle mięśni, ścięgien, stawów
- ograniczenia ruchomości
- uszkodzenia tkanek miękkich – więzadeł, mięśni, torebek stawowych
- stany pourazowe
- profilaktyka mająca na celu zapobieganie powyższym